Wiosenny piknik astronomiczny.

W sobotę, 11 maja 2024 zapraszamy wszystkich ciekawych kosmosu do Obserwatorium Astronomicznego w Niedźwiadach na wiosenny piknik astronomiczny. Spotkanie rozpocznie się około godz. 17 od zwiedzania Obserwatorium oraz obserwacji Słońca. Następnie odbędą się wykłady pt. „Wszechświat widziany z Niedźwiad. Mały krok do Wielkiej Nauki”. Po wykładach zapraszamy na film dokumentalny „Kim jesteśmy?” naszego kolegi Pawła Dobies (czas projekcji: 20min). Po filmie można będzie zwiedzać naszą  wystawę meteorytów i skamieniałości. Dla miłośników filatelistyki przygotowaliśmy wystawę znaczków o tematyce kosmicznej.

Po krótkim wstępie dotyczącym tego jak, gdzie i kiedy zacząć obserwować niebo, przystąpimy do obserwacji astronomicznych przez teleskopy będące na wyposażeniu naszego obserwatorium. W pierwszej kolejności podziwiać będziemy  Księżyc, następnie teleskopy wycelujemy na inne galaktyki oraz gromady gwiazd. Zakończenie pikniku ok. godz. 22.30. Wstęp darmowy. Zapraszamy.

Projekt pn. „ Wszechświat widziany z Niedźwiad” współfinansowany ze środków Powiatu Nakielskiego w ramach otwartych konkursów ofert nr 1-6/2024

Komentowanie jest wyłączone