Wysłaliśmy pozdrowienia na „Kraniec znanego świata”. Wyślij i Ty.

Z prędkością światła zostaną wysłane nasze pozdrowienia dla sondy kosmicznej New Horizons, która 1 stycznia 2019 r.  odwiedzi najdalszy świat kiedykolwiek zbadany przez ludzkość,  mały obiekt w Pasie Kuipera 2014 MU69, znany również jako Ultima Thule co znaczy Kraniec znanego świata. Podróżując z prędkością 300 000 km na sekundę, nasza wiadomość wraz z nazwą naszego stowarzyszenia dotrze do statku kosmicznego New Horizons po ponad sześciu godzinach  po tym, jak zostaną wysłane z największej anteny  ośrodka łączności satelitarnej w Johns Hopkins Applied Physics Lab w stanie Maryland w tym samym dniu, w którym Nowe Horyzonty zbliżą się do  Ultima Thule!

Certyfikat NASA potwierdzający nasz udział w akcji wysyłania pozdrowień dla New Horizons.

Ultima Thule i New Horizon znajdą się niemal w tym samym miejscu Pasa Kuipera 1 stycznia 2019 roku o godzinie 6.33 naszego czasu, ponad 6 miliardów 600 milionów km od Ziemi. Statek kosmiczny New Horizon potrzebował 4730 dni żeby dotrzeć w to miejsce.

Korzystając z anteny o średnicy 18,3 m znajdującej się w  ośrodku łączności satelitarnej  Applied Physics Lab w stanie Maryland, wiadomości wraz z nazwiskami nadawców zostaną wysłane do sondy New Horizon, źródło: APL / Ed Whitman 

Podobnie jak sam przelot, jest to niepowtarzalna szansa, aby stać się częścią tej ekscytującej eksploracji kosmosu. Każdy może wziąć udział w tej akcji i wysłać  pozdrowienia dla New Horizons  przechodząc na http://pluto.jhuapl.edu/Send-Greetings/ . Nie zwlekaj,  można to zrobić tylko do 21 grudnia.

 

tekst: Marek Nikodem/ PPSAE

Komentowanie jest wyłączone