XXII OZMA 2018 ZAPISY

 

XXII Ogólnopolski Zlot Miłośników Astronomii – OZMA 2018 odbędzie się w dniach 9-12 sierpnia na terenie amatorskiego obserwatorium astronomicznego w Niedźwiadach koło Szubina (woj. kujawsko-pomorskie), gdzie ma swoją siedzibę Pałucko-Pomorskie Stowarzyszenie Astronomiczno-Ekologiczne. Właśnie tam narodziła się idea OZMA i również tam odbył się legendarny już, pierwszy zlot OZMA’97.

Organizatorem OZMA jest tradycyjnie PPSAE “Grupa Lokalna”.

Sponsorem nagród w konkursie wiedzy astronomicznej jest firma astrozakupy.pl

 

 

Aby zarejestrować się na zlot należy zapoznać się z Regulaminem OZMA XXII

BEZ AKCEPTACJI POSTANOWIEŃ REGULAMINU REJESTRACJA NA ZLOT JEST NIEMOŻLIWA.

OZMA to najstarszy i najpopularniejszy zlot miłośników astronomii.

OZMA nie jest typowym zlotem astronomicznym. Ma raczej charakter “star party”. Organizatorzy zapraszają do udziału w imprezie zarówno zawodowych astronomów, zaawansowanych miłośników jak i też zupełnie początkujących adeptów astronomii. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, mile widziane całe rodziny, ich przyjaciele, kluby i stowarzyszenia.

Zachęcamy do zabrania ze sobą sprzętu obserwacyjnego (ciemne niebo i otwarty horyzont!), zdjęć, filmów oraz pochwalenia się swoimi dokonaniami z zakresu astronomii. Każdy uczestnik otrzyma możliwość prezentacji swoich dokonań i osiągnięć.

Teren zlotu położony jest wśród czystych lasów, z dala od miejskich świateł i miejskiego zgiełku. Miasteczko namiotowe znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie pola obserwacyjnego i pawilonów z teleskopami. Na miejscu również sanitariaty, świetlica oraz dwie duże wiaty. Wszystko w jednym miejscu. 3 a nawet 4 dni wypoczynku pod gwiazdami, pośród natury i miłośników astronomii. Niewątpliwą atrakcją będzie dostęp do znajdujących się na terenie obserwatorium teleskopów.

Na wyposażeniu obserwatorium znajduje się następujący sprzęt:

Teleskop Słoneczny H-Alfa Coronado Solar Max II 90 Double Stack

Teleskop Newton 600/2820

Teleskop Newton 400/1820

Teleskop Schmidt-Newton 250/1000

Teleskop Maksutowa Zeiss 150/2250

Refraktor ED 100/900 mm

Newton 406/1800 (Dobson)

Wszyscy ozmowicze będą mogli korzystać przez cały okres trwania zlotu ze sprzętu znajdującego się na wyposażeniu obserwatorium.

Noclegi – tylko własne namioty lub przyczepy kempingowe, kwatery prywatne lub hotele we własnym zakresie.

Wszystkie posiłki we własnym zakresie (możliwy catering). W tym roku nie przewidujemy tradycyjnego do tej poru programu oraz koszulki zlotowej. Nastawiamy się na obserwację, wymianę doświadczeń oraz integrację.

 

Zgłoszenia (lub pytania dotyczące zlotu) proszę kierować na adres poczty elektronicznej:

Roman Kral e-mail: rkral@poczta.onet.pl .

W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko, adres, e-mail, telefon kontaktowy, wiek (jeżeli osoba jest niepełnoletnia),

Udział osób poniżej 15 roku życia – tylko z opiekunem, osoby w wieku 15-18 lat – z pisemną zgodą prawnego opiekuna.

Koszt uczestnictwa tylko 60 zł. Płatne w dniu zlotu!

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

 

DCIM100GOPRO

Komentowanie jest wyłączone